Pažintinė ekskursiją į Ignalinos rajoną.

Rugpjūčio 7 dieną 3, 15 ir 5 grupių gyventojai bei socialinės darbuotojos: Česlava Kerulienė, Snežana Slabadė, užimtumo specialistė Kristina Kostenkova ir socialinio darbuotojo padėjėja Kristina Lukaševičienė vykome į ,,Paukščių kaimą’’ esantį Ignalinos rajone, Cijonų kaime, kuriame auginami daugybė naminių paukščių rūšių. Pamatėme labai daug: įvairių veislių vištų ir gaidžių, ančių, kalakutų, stručius, povus, balandžius, pelėdas, putpeles. Su paukščiais draugiškai sugyvena ponis ir asilas, ožka ir keturragiai ožiai. O svarbiausia viską galima paliesti, paglostyti, net rankose palaikyti. Sėdėjome didžiausiame laimės Paukštės lizde, kuriame 50 žmonių telpa, stebėjomės nuostabiais sietynais, kuriuos pati šeimininkė iš kiaušinių kevalų gamina

Aplankėm Ginučių vandens malūną, kuris pastatytas šešioliktame amžiuje. Tai saugomas technikos paminklas, kuriame išlikusi visa autentiška įranga, yra ir nedidelė duonai kepti naudotų įrankių ekspozicija.

Linksmai nusiteikę kopėm į žinomiausią apžvalgos aikštelę Aukštaitijos nacionaliniame parke- Ladakalnį. Ladakalnis - 176 m aukščio virš jūros lygio kalnas, stūksantis Šiliniškių gūbrio kalvų grandinėje, kuri lyg pašiaušta drakono ketera nutįsta į abi puses kiek tik užmato akys. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai - didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Nuo šio kalno atsiveria nuostabi panorama: matosi net 6 ežerai. Ladakalnis paskelbtas geomorfologiniu gamtos paminklu.

Pakeliui namo užsukome į Kaltanėnų parką, kuriame papietavome, pasportavome ant treniruoklių, pasigrožėjom nuostabia gamta.

Dieną mes praleidome aktyviai, namo grįžome pasisėmę gerų emocijų, su ausyse skambančiais paukščių balsais.