Naujienos

Š. m. sausio 6 dieną, socialinės globos namuose, vyko Trijų Karalių šventė. Trys Karaliai aplankė įstaigos gyventojus, dalino dovanas, linkėjo sveikatos, sėkmės, gerų atėjusių žiurkės metų. Jie rašė ant durų staktos užrašą K+M+B, tai trys pirmosios karalių vardų - Kasparo, Merkelio (Melchioro) ir Baltazaro - raidės.

Pabradės socialinės globos namuose lankėsi Turkijos ambasados nepaprastasis įgaliotasis ambasadorius Gökham Turan ir Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė.

Gruodžio 28 dieną Pabradės globos namų sportininkus rodė laidoje " Į sveikatą" per LRT televizijąLaidos kartojimą galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą.

Artėja gražiausios metų šventės - Šventos Kalėdos. Tai ypatingas laikas, kuris mums dovanoja džiaugsmą, viltį ir ramybę.

Tad gruodžio 23 dieną, socialinės globos namuose, jau tapo tradicija visiems susirinkti prie bendro Kūčių stalo ir pasidalinti Kalėdaičiu. Pradžioje, kunigas ir administracijos atstovai aplankė tuos gyventojus, kurie dėl įvairių negalių negali būti kartu. Tuo metu prie prakartėlės buvo giedamos giesmės, nuo kurių buvo juntamas kiekvienos širdies virpėjimas.

Gruodžio 20 dieną, Pabradės socialinės globos namų gyventojai buvo pakviesti į projekto „ Atsigręžk“ baigiamąjį koncertą ,,Vilties šventė“, kuris vyko Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų Baltojoje salėje. Koncerto dalyviai, muzikuojantys vaikai, per atliktus kūrinius, su klausytojais pasidalino širdies šiluma ir stebuklingu muzikos pasauliu. Po renginio dalyvius ir klausytojus šiltai pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda ir D. Nausėdienė.

Kalendoriuje puikuojasi gruodis – pirmasis žiemos mėnuo ir tas metas, kai visur jaučiasi kalėdinė atmosfera.

Nuo gruodžio 12 dienos, Pabradės socialinės globos namuose eksponuojama kalėdinių darbelių paroda ,,Kalėdų belaukiant“.

2019 metų gruodžio 12 dieną, Pabradės miesto bibliotekoje vyko kūrybinės keramikos dirbtuvės, kurias organizavo ir vedė Pabradės socialinės globos namų socialinės darbuotojos. Joms talkino socialinės globos namų 2 grupės vaikinas bei 5 grupės mergina.

,,Šauniausia kelionė“ yra speciali programa, kuri padeda žmogui susipažindinti su Jėzumi, tapti Jo draugu. Šioje kelionėje 17 grupės gyventojai daug sužinojo kas iš tiesų yra Jėzus, koks Jis ir ką reikia daryti, kad susidraugautume su Juo. Programoje buvo 12 pamokų. Šių pamokų metu, gyventojai susipažino kaip Dievas sukūrė pasaulį, kad žmogus sukurtas pagal Dievo atvaizdą, kad didžiausia problema yra nuodėmė, kur ir kada gimė Jėzus.

Gruodžio 8 dieną, Švenčionių grupinio gyvenimo namų gyventojai, kartu su Švenčionių socialinių paslaugų centro lankytojais ir darbuotojais, vyko į "Domino" teatro šventinį šou "Mašą ir lokys: kalėdinis krepšinis" pasirodymą Vilniaus Compensa koncertų salėje.

Gruodžio 6 dieną, Švenčionių grupinio gyvenimo gyventojai, kartu su darbuotojomis šventė keturių vaikų gimtadienius ir Švenčionių grupinio gyvenimo namų 1-erių metų gimtadienį kavinėje ,,Varnelė“. Kavinėje vaišinosi skaniais patiekalais, vaisiais, gimtadienio tortais. Vaikai smagiai praleido laiką, dainavo, žaidė įvairius žaidimus, bendravo, šoko, buvo patenkinti puikia švente. Gyventojai į namus grįžo pakilios nuotaikos.

Gruodžio 5 dieną, vyko socialinės globos namų teritorijos įžiebimas. Direktorius Vytautas Vigelis pasveikino susirinkusius gyventojus ir darbuotojus su prasidedančiu Kalėdiniu ir Naujametiniu maratonu. Padėkojo visiems prisidėjusiems prie įstaigos teritorijos paruošimo ir puošimo darbų. Palinkėjo malonių švenčių laukimo akimirkų.

Š. m gruodžio 4 dieną mūsų namuose buvo šventiškai paminėta neįgaliųjų žmonių diena. Renginio metu turėjome svečių iš „Caritas“ Pabradės dienos centro. Kubietis Luisas padovanojo nuostabias dainas, afganistaniečiai ,tadžikai ir čečėnai dalinosi savo iškeptų pyragų bei savo nacionalinės duonos receptūra.

Nuo gruodžio 3 dienos, Pabradės socialinės globos namų fojė, eksponuojama Švenčionių grupinio gyvenimo namų gyventojų darbelių paroda tema ,,Fantazijų pasaulis“. Darbeliai atlikti tapyba ant vandens (ebru) technika. Šis menas – puiki terapinė priemonė žmonėms turintiems įvairių fizinių ir emocinių sutrikimų, taip pat vaikams, nes padeda išlieti emocijas, vizualizuoti išgyvenimus, sutelkti dėmesį ir atsipalaiduoti.

Nuo gruodžio 3 dienos, Pabradės socialinės globos namų fojė, eksponuojama Švenčionių grupinio gyvenimo namų nuotraukų koliažo paroda. Ruošiantis 1-ąjam Švenčionių grupinio gyvenimo namų gimtadieniui, grupinio gyvenimo namų gyventojai kartu su darbuotojais paruošė nuotraukų koliažo paroda „Mūsų gyvenimo akimirkos“.Parodą parengė Švenčionių grupinio gyvenimo namų darbuotojai.

Mūsų namų aerobikos grupė ir dainų ansamblis „Vyturėlis“ gruodžio 3 dieną buvo pakviesti dalyvauti šventiniame koncerte, Švenčionių kultūros centre, skirtame tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Mūsų namų gyventojai kaip visuomet sužavėjo publiką savo originalia ir nauja programa.Koncertavo ir kitų įstaigų saviveiklininkai-Švenčionėlių dienos centro, Švenčionių neįgaliųjų draugijos, Adutiškio kaimo kapela ir kiti.

Lapkričio 30 dieną, Švenčionių grupinio gyvenimo namų gyventojams vakaras buvo ypatingas, nes jie vyko į Kalėdinės eglės įžiebimo šventę, Švenčionių parke. Iki sužibant žaliaskarei, gyventojai užsuko į Kalėdų Senelio kambarį ir parašė laiškus. Po to žiūrėjo teatralizuotą pasaką, gražų koncertą, pasitiko Kalėdų senelį. O vakarą vainikavo įspūdingas fejerverkas. Linksmai nusiteikę, su Kalėdine nuotaika grįžo namo.

Lapkričio 28-30 dienomis, Pabradės socialinės globos namų pantomimos grupė ,,Piligrimai“, vadovas Povilas Krivickas ir globos namų socialiniai darbuotojai vyko į Vokietiją. Frankfurte, Theater Frankfurt pantomimos grupė rodė spektaklį ,,Jaučio aukojimas” ir naujojo spektaklio ,,Namai“ pirmąją dalį.

Kūryba yra nuolatinis atsinaujinimas, nuolatinė kova,

Nuolatinis ieškojimas ko nors geresnio ir gražesnio.“

Vincas Mykolaitis-Putinas

Lapkričio 27 dieną, artėjant Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai, į globos namus atvyko Švenčionėlių meno mokyklos jaunieji atlikėjai ir jų mokytojai su koncertine programa. Sveikinimo žodį tarė Švenčionėlių meno mokyklos direktorė Rita Politienė. Ji nuoširdžiai pasveikino gyventojus su artėjančia Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena. Džiaugėsi galimybe pristatyti jaunuosius meno mokyklos atlikėjus ir tiesiog visiems pabūti kartu.

Ebru - tapyba ant vandens Lapkričio 25 dieną Švenčionių grupinio gyvenimo namuose vyko tapybos ant vandens užsiėmimai, kurį vedė Švenčionių socialinių paslaugų centro darbuotoja. Ebru technika – tai puiki terapinė priemonė kuri ramina, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Gyventojai pasisėmė teigiamų emocijų, atsipalaidavo ir gavo nepakartojamus kūrinius. Užsiėmimą organizavo ŠGGN darbuotojai

Lapkričio 22 dieną Švenčionių grupinio gyvenimo namų gyventojai, kartu su socialine darbuotoja, dalyvavo konferencijoje "Sveika gyvensena- kelias link sėkmingo gyvenimo", kuri vyko Vilniaus televizijos bokšte. Pranešimus skaitė Lietuvos įžymūs žmonės, daug kalbėjo apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, rodė kaip teisingai daryti mankštą.