Naujienos

Nuo spalio 17 dienos, Pabradės socialinės globos namų fojė, eksponuojama kūrybinių darbelių paroda ,,Sveikatos takelis”.

Lengvais spalvoto smėlio pabarstymais, ant jau paruoštų paveikslėlių iš specialaus lipnaus popieriaus, tyliais pašnekesiais apie sveiką gyvenimo būdą, lietingomis spalio dienomis 10 grupės merginos, kūrybinių užsiėmimų metu, kūrė paveikslėlius.

Spalio 15 dieną, 16 grupės merginos kartu su darbuotojais, norėdamos pasimėgauti, gal jau paskutine rudens saule ir grynu oru, išsiruošė prie Pabradės miesto užtvankos. Su savimi paėmė priemones laužui užkurti, produktus skirtus gardiems pietums pasigaminti. Taip pat, nepamiršo kamuolio, badmintono rakečių ir kitų priemonių skirtų lauko pramogoms.

Oras buvo puikus, visą dieną džiaugėsi saule. Ant laužo išvirė sriubos, iškepė šašlyko ir dešrelių. Merginos žaidė su kamuoliu, badmintoną, maitino antis, grybavo, grožėjosi rudens spalvomis pasipuošusiu mišku. Diena prabėgo labai greitai. Į grupę merginos sugrįžo pasisėmusios puikių įspūdžių ir teigiamų emocijų.

Išvyką organizavo socialinė darbuotoja ir socialinės darbuotojos padėjėjos.

Spalio 9 dieną, Švenčionių grupinio gyvenimo namuose, lankėsi Švenčionių bendruomenės pareigūnai. Švenčionių ir Pabradės grupinio gyvenimo namų gyventojai dalyvavo prevencinėje paskaitoje "Vagystė". Buvo supažindinti su įvairių rūšių vagystėmis: kišenvagystę, grynųjų pinigų, daiktų iš automobilio, prie bankomato ir kt. Žiūrėjo medžiagą, aptarė matytas situacijas, pareigūnai dalijosi patarimais, kaip apsisaugoti nuo vagių, bei kur kreiptis susidūrus su vagyste.

Rugsėjo 27 yra socialinio darbuotojo diena, tai nepaprastų žmonių diena, žmonių kurių širdys kupinos gerumo ir žmogiškos atjautos. Pabradės socialinės globos namuose, jau tapo tradicija, šia proga organizuoti šventę ir ypatingai pagerbti visus dirbančius šioje įstaigoje.

Nuo rugsėjo 27 dienos, Pabradės socialinės globos namų fojė, eksponuojama Švenčionių grupinio gyvenimo namų gyventojų darbelių paroda tema ,,Rudens peizažas“. Darbeliai atlikti įvairia technika: spalvinimu guašu, aliejiniais dažais, lapų anspaudais, aplikavimu popieriumi, bei kitomis priemonėmis.

Parodą parengė Švenčionių grupinio gyvenimo namų darbuotojai.

Molėtų krašto žmonių su negalia sąjunga pakvietė, rugsėjo 25dieną, Pabradės socialinės globos namų

gyventojus, dalyvauti neįgaliųjų sporto šventėje, kuri vyko Inturkės Bendrystės centre. Tai pat šventėje dalyvavo neįgalieji žmonės iš kitų rajonų.

Rugsėjo 25 dieną, Švenčionių grupinio gyvenimo namuose, lankėsi Švenčionių bendruomenės pareigūnai. Švenčionių ir Pabradės grupinio gyvenimo namų gyventojai buvo supažindinti su kelių eismo taisyklėmis, kaip teisingai nešioti atšvaitus, kad kelyje neliktų nepastebėti, kaip ir kur galima saugiai pereiti gatvę, kaip reikia elgtis kelyje tamsiu paros metu, lipti į autobusą, kaip ir kur užsidėti atšvaitus.

Rugsėjo 23 dieną, Pabradės socialinės globos namų sode, vyko netradicinė sportinė pramoga „Judam krutam – sveiki esam“.

Į šį renginį, visus susirinkusius dalyvius pakvietė laivo „Geltonas lapas“ kapitonas su savo įgula. Jūreiviai plaukė kartu aplink salas pagal žemėlapį, laivo kapitonas palinkėjo didelės sportinės sėkmės, aplankė šešias salas- GĖLIŲ, BULVIŲ, KRIAUŠIŲ, BAKLAŽANŲ, KIVIŲ, OBUOLIŲ. Kad patektų į kitą sąlą, dalyviai turėjo atlikti tam tikras užduotis.

Kibinai – karaimų tautinis paveldas. Už skanius, sultingus ir taip visų mūsų pamėgtus kibinus turime būti dėkingi karaimų tautai. Tai – pusmėnulio formos mielinės tešlos pyragėlis su pjaustytos avienos ar jautienos įdaru, kepamas orkaitėje ant skardos.

5 ir 16 grupių merginos svarstė, kaip galima turiningai ir linksmai praleisti sekmadienį? Pasirodo galima, nes rugsėjo 22 dieną, jos nuskubėjo į Pabradės kultūros centrą, o ten jų laukė magijos pamokos su iliuzionistu Jonu Palioniu ir Šou grupės Leila Dance vadove Renata Palionis.

Rugsėjo 20 dieną, 3,4,17 grupių gyventojai, lydimi socialinių darbuotojų ir užimtumo specialistės, vyko į Dubingių žirgyną. Būdami Dubingių žirgyne visi pajuto natūralią gamtą. Globotiniai stebėjo vaikštančius paukščius, klausėsi gyvūnų kalbos, miško ošimo, vandens čiurlenimo, aplankė rojaus kampelį. Po vienu apvaliu stogu telpa tiek maniežas, tiek arklių gardai - namai, tiek restoranas ir kt. Globotiniai sėdėdami restorane grožėjosi arkliais, o kas nebijojo, turėjo galimybę pajodinėti. Pasisėmę gerų emocijų, geros nuotaikos ir įspūdžių grįžo namo.

  Rudens dvelksmas

2019-09-18

Nepastebimai atsėlino ruduo, medžių lapai ėmė dabintis ryškiomis rudens spalvomis. Tai tikra spalvų simfonija, įkvepianti kiekvieną žmogų. Ruduo – gamtos pažinimo metas, puiki galimybė ne tik grožėtis, bet ir kurti. Todėl rugsėjo 18 dieną, 16 grupes merginos apsilankė Pabradės miesto bibliotekoje, kur vyko užsiėmimas „Rudens dvelksmas- darbeliai“, rudeniškų dekoracijų iš popieriaus gamyba.

Jau tapo tradicija, susirinkti kartu, linksmai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Rugsėjo 17 dieną, 5 grupės merginos, Pabradės ir Švenčionių grupinio gyvenimo namų vaikinai, vyko į edukacinę kelionę, mini zooparką. Ten jie pamatė virš 60 gyvūnų rūšių, sužinojo apie juos daug įdomaus. Merginos ir vaikinai galėjo stebėti gyvūnus iš arti, o svarbiausia – patirti naujų įspūdžių ypatingoje erdvėje. Buvimas tarp gyvūnų ramina, skatina vaizduotę, juk nedažnai galima vaikščioti ten, kur vaikšto kapibaras ar lemūras, o iš medžių viršūnių žvelgia laisvai besikarstančios beždžionėlės.

Rugsėjo 16 dieną, 5 ir 16 grupės merginos negalėjo sulaukti vakaro, kad galėtų nueiti į susitikimą su draugais – Pabradės gyventojais ir į sveikatingumo treniruotę su sveikos gyvensenos treneriu Alanu Dzeranovu.

Šių metų rugsėjo 14dieną, grupelė vaikų bei darbuotojų iš Švenčionių grupinio gyvenimo namų bei Pabradės socialinės globos namų gyventojai, dalyvavo Rudens kermošiuje, Švenčionių miesto parke. Rudens kermošiuje, ne tik prekiavo savo rankomis sukurtais gaminiais, bet ir bendravo su draugais bei pažystamais, aplankė seniūnijų kiemelius ir tiesiog smagiai leido laiką.

Rugsėjo 13 dieną, 5 ir 16 grupių merginos, vyko į edukacinę kelionę po Švenčionių rajono Pavoverės bei Zalavo apylinkes, pasigrožėti vaizdingomis vietomis esančiomis šalia Pabradės.

Rugsėjo 12 dieną, Pabradės socialinės globos namų sode, prie malūno vyko 3,4,17 grupių gyventojų ir užimtumo specialistų edukacinė veikla „Kurkime linksmai – maitinkimės sveikai“. Su tokiu skambiu šūkiu gyventojai ir darbuotojai pasitiko rudenėlį.

Veiklos metu, globos namų gyventojai supažindinti su tradiciniais ir netradiciniais spalvinimo būdais, naudojant gamtines medžiagas

Plėtoti smurto, patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevenciją, kurti saugią aplinką vaikams ir suaugusiems.‘‘- su tokiu pranešimu, rugsėjo12 dieną, atvyko policijos komisariato bendruomenės pareigūnai.

Rugsėjo 11 dieną, Švenčionių grupinio gyvenimo namų gyventojai, klausėsi paskaitos apie smurtą ir jo prevenciją, kurią vedė Švenčionių rajono bendruomenės pareigūnai.

Rugsėjo 11 dienos rytą, Pabradės miesto biblioteką aplankė Pabradės socialinės globos namų 4,6,8,11 gyventojai, lydimi socialinių darbuotojų. Šią dieną, vyko edukacinis užsiėmimas ,,Kuriame pasaką“ (stalo lėlių teatro pasakos ,,Ropė“ personažų gamyba ir vaidinimas). Mūsų gyventojai susipažino su bibliotekos naujiena – lėlių stalo teatru, kurį pagamino ir pristatė bibliografė. Bibliotekos vedėja nuotaikingai perskaitė pasaką ,,Ropė“ ir pasiūlė renginio dalyviams patiems pasirinkti, kas kokį pasakos personažą gamins – pieš, karpys bei spalvins.