Naujienos

2017 m. gruodžio 8 d. 17 grupės merginos su socialine darbuotoja Ramune Vainickiene ir socialinio darbuotojo padėjėja Stanislava Budrevič lankėmės Vilniaus kino teatro "FORUM CINEMAS" kasmet organizuojamame nemokamų kino filmų peržiūroje, kur žiūrėjome filmą "Bjaurusis Aš3". Po filmo gėrėjomės Akropolyje papuoštomis eglutėmis, o išalkus prisėdome užkąsti McDonald's.

Gruodžio 6 dieną vyko veikla "Nuoširdi šypsena" pagal projektą" Laimės formulė II". Veiklą pradėjo soc. darbuotoja Svetlana Maculevič pasakojimu apie mokslininko Elemeno nuodugnius jausmų tyrimus. Jis padarė išvadą, kad egzistuoja 19 skirtingų šypsenų atmainų, iš kurių 18 yra nenuoširdžios ir tik viena nuoširdi.

Tarptautinė neįgaliųjų diena skirta prisiminti žmones su negalia, kurie mūsų visuomenėje dar vis yra socialinės atskirties dalis. Ši diena- tai puiki galimybė susiburti, pabendrauti, pasikeisti informacija, parodyti ir realizuoti savo meninius sugebėjimus. Gruodžio 4 dieną socialinės globos namuose vyko renginys "Tuk, širdele, tuk tuk", skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Į renginį atvyko svečiai iš Vilniaus "Atgajos"specialiosios mokyklos. Renginio metu buvo apibendrintas visus metus vykęs bendras projektas su Vilniaus "Atgajos" mokykla "Mokomės vieni iš kitų". Dalyvius...

Globos namuose 5 ir 16 grupėse gyvenančių merginų mėgstamiausias užsiėmimas- rankdarbiai, o ypač mezgimas ir nėrimas. Kiekviena mergina pagal savo gebėjimus stengiasi ką tai padaryti, kuo galėtų pasigirti ir parodyti svečiams ir darbuotojams. Todėl š. m. lapkričio 20-24 d. nusprendėme seklyčioje organizuoti merginų rankdarbių parodą, kad jų darbais galėtų pasidžiaugti ir kiti globos namų gyventojai.

2017 m. lapkričio 20 dieną globos namų aktų salėje vyko vasaros sveikatingumo projekto “Gyvenk sveikai, pramogauk smagiai“ baigiamasis renginys „Lik sveika vasarėle“. Globos namų gyventojai ir darbuotojai buvo supažindinti su vykdytų veiklų rezultatais, pateikta vaizdine medžiaga. Renginį pagyvino aktyvios veiklos: pupų rūšiavimo rungtis, „Bičiulių medžio“ piešimas rankomis, bendra visų daina. Organizatorių manimu projektas pavyko, buvo naudingas globos namų gyventojams. Vykdomi renginiai ir veiklos praturtino gyventojų laisvalaikį, suteikė daug gerų emocijų.Nuotraukos

2017.11.07 d. Pabradės socialinės globos namuose vyko projekto ,,Laimės formulė‘‘ šviečiamoji veikla tema ,,Mūsų Valstybės praeitis‘‘. Veiklos metu projekto dalyvius su svarbiausiomis Lietuvos datomis supažindino socialinės darbuotojos Ramunė Vainickienė ir Svetlana Maculevič:

1009 m. pirmą kartą metraščiuose paminėtas Lietuvos vardas.

Paskutinę rudens atostogų dieną lapkričio 3 d. 3 ir 15 grupės gyventojai su socialinėmis darbuotojomis Snežana Slabade, Česlava Keruliene ir socialinio darbuotojo padėjėja Teresa Vabaliene lankėmės Triušiukų slėnyje, kuris yra Antalamėstės k., Utenos rajone.

2017 m. lapkričio 3 dieną globos namuose vyko projekto "Mokomės vieni iš kitų" seminaras. "Profesinių kompetencijų ugdymas pasitelkiant meninę veiklą". Mokymų tikslas - plėtoti specialistų profesines kompetencijas, reikalingas taikant meninės edukacinės veiklos metodus ir technikas dirbant su specialių poreikių turinčiais asmenimis.

Nuo spalio 30 dienos Pabradės socialinės globos namuose vyksta projekto ,, Laimės formulė II’’ dalyvių (10, 11, 17, 16 grupių gyventojų) darbelių paroda tema ,,Atpažink jausmus’’. Visą mėnesį ruošėmės parodai –piešėme, spalvinome, klijavome veidukus, mokėmės atpažinti, suprasti, parodyti ir įvardinti savo bei kitų jausmus. Parodą parengė : Projekto ,,Laimės formulė II" vykdytojai.

Spalio 26 d. mūsų globotiniai dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados bočios čempionate, kuris vyko Kaune. Komanda po garbingų kovų iškovojo 1-sios vietos medalius.Nuotraukos

2017.10.24 socialinė darbuotoja Svetlana Maculevič Pabradės socialinės globos namuose pristatė spalio mėnesį startavusį projektą ,,Laimės formulė II’, kuris truks 13 mėnesių.

Projekto tikslas: skatinti gyventojus siekti to, ko nori ir nepaliaujamai džiaugtis tuo, ką turi. Didinti globotinių socialinį aktyvumą ir toleranciją, formuojant humanistinių vertybių skalę bei ugdant socialinius ir humanitarinius įgūdžius, pakantumą, skatinti sveikai gyventi.

Š. m. spalio 23 dieną 16 grupės merginos su socialine darbuotoja G. Taraikavičiene ir užimtumo specialiste J. Vainauskiene lankėsi Vilniaus Akropolio boulinge. Merginos jau nebe pirmą kartą rankose laikė boulingo kamuolius, todėl žaidimo taisyklių priminti nereikėjo.

Spalio 18 dieną Pabradės socialinės globos namuose vyko žaidynės skirtos sporto aikštelės atidarymui. Žaidynėse dalyvavo 7-ios Pabradės socialinės globos namų darbuotojų ir gyventojų komandos.Nuotraukos

Rugsėjo 29 dieną socialinės globos namuose vyko Socialinio darbuotojo šventė. Šventės metu buvo pagerbtas 41 ilgametis įstaigos darbuotojas bei įteiktos Nominacijos: „Geriausias 2017 m. socialinis darbuotojas“, „Geriausias 2017 m. socialinio darbuotojo padėjėjas“, „Geriausias 2017 m. slaugytojas“ ir „Geriausias 2017 m. slaugytojo padėjėjas“.

Pabradės socialinės globos namuose dirba daug gabių ir talentingų darbuotojų, kurie savo laisvalaikį atiduoda įvairiems pomėgiams. Rugsėjo 25-29 dienomis socialinės globos namuose vyko darbuotojų rankdarbių paroda. Lankytojų akis džiugino ne tik tradiciniai rankdarbiai ir gaminiai, bet ir naujoviški dailės dirbiniai. Nuotraukos

Rugsėjo 27 d. 6 ir 8 grupių gyventojai su socialinėmis darbuotojomis K. Grigienė ir D. Šostakovskaja vyko į Gužių gyvūnų rezervatą. Šį rezervatą sudaro miško ir pievos teritorijos, kurios yra aptvertos tvoromis, o už šių tvorų gyvena miško gyventojai. Ši vieta įspūdinga tuo, jog joje gausu tauriųjų elnių, stirnų , stumbrų.

Rugsėjo 14 d. šventėme 11 grupės merginų: Dianos Simanovič ir Gabrielės Jarašiūnaitės, gimtadienius. Grupės darbuotojos paruošė šventišką gimtadienio stalą. Merginos vaišinosi vaišėmis, gavo dovanų. Visos buvo patenkintos ir gavo gerų įspūdžių.

Rugsėjo 6 dieną Pabradės socialinės globos namuose vyko projekto „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ regioninės konsultacijos. Visus susirinkusius pasveikino Pabradės socialinės globos namų direktorius Vytautas Vigelis. . Pasak direktoriaus, jam inicijavus kartu su visu kolektyvu suplanuota nemažai kokybinių įstaigos veiklos pokyčių. Socialinės globos namuose dabar teikiamos užimtumo bei saviraiškos paslaugos ateityje galėtų būti teikiamos kaip dienos centro paslaugos ne tik Pabradės socialinės globos namų gyventojams, bet ir miesto bendruomenei.

Rugsėjo 6 dieną vyko sveikatingumo projekto „Gyvenk sveikai, pramogauk smagiai" veikla "Pasisėdėjimas prie laužo su gitara". Gyva muzika ir dainomis gyventojus džiugino socialinis darbuotojas Leonard Lipskij. Skanavome ant laužo keptas dešreles, kurį sukūrė ir prižiūrėjo užimtumo specialistas Romas Žemaitis, ir jau pamėgtus zefyriukus. Laužas bei karšta arbata šildė dalyvius. Renginys skirtas globos namų kompleksinę negalią turintiems gyventojams, svečiai ir savanoriai pagalbininkai -savarankiški globos namų gyventojai.Nuotraukos

2017.09.01.-2017.09.12Pabradės socialinės globos namuose vyksta dešimtos grupės merginų aplikacijų parodėlė. Tema "Ūkio gyvūnai". Grupės gyventojos, socialinio darbuotojo padėjėjos, socialinė darbuotoja Svetlana Maculevič piešė, spalvino, lipdė, aplikavo prisimindamos namų ūkio gyvūnus bei jų pavadinimus.