Į Gužių gyvūnų rezervatą

Rugsėjo 27 d. 6 ir 8 grupių gyventojai su socialinėmis darbuotojomis K. Grigienė ir D. Šostakovskaja vyko į Gužių gyvūnų rezervatą. Šį rezervatą sudaro miško ir pievos teritorijos, kurios yra aptvertos tvoromis, o už šių tvorų gyvena miško gyventojai. Ta vieta įspūdinga tuo, jog joje gausu tauriųjų elnių, stirnų, stumbrų.

Taurieji elniai bei stirnelės įsižiūri į žmogų, o tuomet prieina vis arčiau tvoros, jog galima ranka pasiekti šiuos nuostabius gyvūnus. Vaikinams tai įspūdinga pramoga, juk ne kiekvieną dieną gali prieiti prie miško gyvūno ir jį paglostyti, paliesti ragus ar tiesiog stebėti iš arti . Jeigu, kai kurie atrodo geri, tai stumbrą sunku priskirti šiai grupei, nes jo masyvi galva su plačia kakta bei ant smakro ryški "barzda" didelio draugiškumo nekelia, tad jį mes stebėjome už kelių žingsnių nuo tvoros. Vaikščiodami miške vaikinai susidomėjo, kodėl vieni taurieji elniai su ragais, o kiti be? Atsakymas labai paprastas, ragus turi patinai ir juos pradeda mesti vasario pabaigoje, todėl šiuo sezono metu jie dar nespėjo ataugti.

Taip pat per šią išvyką stengėmės vaikinams suteikti daug informacijos apie gyvūnus, jų gyvenimo trukmę, kuo minta, charakterio bruožus. Šiame rezervate jie stebėjo tauriųjų elnių ir stirnų charakterio skirtumus. Stirnos jaukesnės, patiklesnės, tik pajutusios žmogaus energetiką prieina arčiau, o taurieji elniai yra tvirtesni, visada vaikšto būriais, jie atsargesni, visada bando pasislėpti už medžių ar krūmų.

Džiaugiamės, jog vaikinai per šią išvyką ne tik atsipalaidavo trumpam atsidūrę miško ramybės oazėje, bet ir gavo daug naudingos informacijos bei pozityvių emocijų.