Edukacinis užsiėmimas "Kiaušinių marginimas"

Kaipgi Velykos be margučių? Kiaušinių marginimas, tai ne tik svarbus artėjančių šv. Velykų akcentas, bet ir įdomi veikla kiekvienam. Todėl artėjant svarbiausiai pavasario šventei, kovo 29 dieną socialinės darbuotojos Česlava Kerulienė ir Snežana Slabadė su 3 ir 15 grupių vaikais ėjo į mišką rinkti ką tik prasikalusių žolynų lapelių ir pirmųjų žiedų margučių dažymui. Vaikai noriai ieškojo ir rinko žoleles.

Kovo 30 dieną socialinės darbuotojos kartu su socialinio darbuotojo padėjėjomis Irena Bykovskaja ir Janina Petkevič organizavo edukacinį užsiėmimą "Kiaušinių marginimas". Vaikai kartu su darbuotojais susėdo prie stalo ir puikiai leido laiką dekoruodami atgimimo simbolį- kiaušinį, ir klausydami socialinių darbuotojų pasakojimą apie Šv. Velykų reikšmę, tradicijas, papročius. Dekoruojant margučius kiekvienam buvo aiškinamas procesas nuo pradžios iki pabaigos.

Margučius darėm įvairiais būdais:

· -marginimu kojinėje su žolelėmis svogūnų lukštuose;

· - marginimu ryžiais;

· -marginimu su servetėlėmis ir dažais;

· -marginimu siūlais;

· -marginimu lipdukais;

· - dekupažo būdu dekoruoti kiaušiniai.

Kiekvienas margutis gavosi vis kitoks, unikalus. Vaikai gavo daug naujos informacijos ir turėjo galimybę išbandyti margučių marginimo būdus, visi buvo pilni gerų įspūdžių ir labai patenkinti.

Nuotraukos