Apsilankymas Vilniaus iliuzijos kambariuose


Prestižinėje Vilniaus senamiesčio vietoje, Gedimino pr. 2A, yra įspūdinga pramogų erdvė – Iliuzijų kambariai (Illusion rooms).

Š. m. birželio, 12 ir 5 grupės merginos, kartu su savo draugais iš Pabradės ir Švenčionių grupinio gyvenimo namų vyko pažiūrėti įvairių stebuklų ir sudalyvauti edukaciniame užsiėmime ,,Jaunojo mago mokykla“.

Iliuzijų kambariuose, laukė painusis veidrodžių labirintas - galvą ir kojas susukantis Velnio tunelis, tikrovės suvokimą išbalansuojantis Anti-gravitacijos kambarys, perspektyvos iliuziją patvirtinantis Dydžio iliuzijų kambarys, aukštyn apverstas butas bei daug kitų atrakcijų. Velnio tunelis suteikia tikrai smagius potyrius! Besisukantis spalvotas fonas sukuria judesio iliuziją, kuri priverčia manyti, jog viskas aplinkui taip intensyviai juda, kad net pats nevalingai pasiduodi judėjimui. Užduotis – pereiti tiltelį. Ar pavyks įveikti šią užduotį ir įsitikinti, kad gali įveikti viską?

Veidrodžių labirinto kambaryje, atsiranda noras įveikti save ir nepasiduoti veidrodžių kuriamai apgaulei. Sėkmingai iš jo ištrūkę, merginos ir vaikinai sakė, kad tai buvo nepakartojamas ir įspūdžių pilnas pasivaikščiojimas! O kaip jie pasijuto Dydžio kambaryje - lyg nykštukai, o gal lyg pasakų milžinai? Optinės apgaulės būdu vienoje kambario pusėje sukuriamas mažinimo, kitoje – didinimo efektas, todėl keisti save tampa itin paprasta!

Gyvenime esame įpratę matyti taisyklingas horizontalias ir vertikalias linijas – horizontalus stalo paviršius, vertikaliai stovintis kelio ženklas, stačiakampių formų pastatai, sienos, baldai. Tačiau šiame kambaryje viskas atrodo kitaip! Anti-gravitacijos kambarys: skirtingais kampais pasvirusios grindys ir sienos, žmogų priverčia pasijusti keistai ir susimąstyti apie gravitacijos dėsnius. Nors ir stovi tiesiai, tačiau veidrodžio atspindyje save matai pasvirusį lyg Michailą Jacksoną muzikiniame klipe „Smooth Criminal”.

Turbūt kiekvienas svajoja atsidurti pasaulyje, kuriame viskas vyksta atvirkščiai? Džiaugiesi vietoj to, kad liūdėtum, plaunant indus vanduo teka ant lubų, o televizorių žiūri būdamas aukštyn galva…Visi patyrė atvirkščią gyvenimą moderniai sumontuotame trijų kambarių bute, kuriame išvysi apverstą virtuvę, ryškiaspalvį vonios kambarį ir jaukią svetainę. Juk gyvenimas – tai nuotykis, tad kodėl neišbandžius jo aukštyn kojomis?

Mėgsti Disco muziką? Vos pasigirdus pirmiesiems akordams apima nenuvaldomas noras šokti?
Disco kambarį, kuriame galima šokti ir mėgautis aštuntojo ir devintojo dešimtmečių sandūroje išpopuliarėjusiomis melodijomis! Skambi muzika, ryškios šviesos, o svarbiausia – minia žmonių, nors kambaryje esi tik vienas, sukuria neužmirštamą įspūdį!

Tačiau kas gi iš tiesų yra iliuzija ir kodėl veidrodžių labirinte užgniaužia kvapą? Optinės iliuzijos – tai vaizdiniai, kurie sukelia skirtumus tarp vizualiai akių ir smegenų suvokiamos tikrovės, ir objektyvios tikrovės. Kitaip tariant, tai ką matai, nėra tai, kas yra iš tikrųjų. Painu, tačiau beprotiškai įdomu. Štai kodėl iliuzijų kambariuose merginos ir vaikinai aikčiojo apžiūrėję pirmuosius eksponatus. „Kaip čia suprasti?“, „Taip negali būti!”, “Nu čia tai geras!” – smagūs šūksniai aidėjo Gedimino prospekte.

Merginos ir vaikinai, ne tik apsilankė iliuzijų kambariuose, bet ir praktiškai išmoko kaip iliuziją galima sukurti savo kasdieniniame gyvenime. Kaleidoskopo kūrimas – buvo svarbiausia edukacinės ekskursijos dalis. Buvo detaliai papasakota, kaip kurti objektą. Profesionali edukologė parodė, kokios priemonės reikalingos ir kaip jas sujungti. Gyventojai grįžo patyrę teigiamų emocijų ir įspūdžių.

Išvyką organizavo 5 grupės, Pabradės ir Švenčionių grupinio gyveno namų socialinės darbuotojos.